Aleister Crowley – Ay Çocuk – PDF, indir, oku

742

Aleister Crowley, Ay Çocuk, Pdf, indir, oku, e kitap, 1875 doğumlu yazar Crowley, yaşadığı dönemin en ilginç ve sıradışı insanlarından biri olmayı başarmıştır.  Ordo Templi Orientis gibi sıradışı organizasyonların üyelerinden biri olmakla kalmamış karmaşık kimliği ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Eserlerini okuyarak onun iç dünyasına yolculuk edebilme imkanınız bulunmaktadır.

Romanda bazı Türk karakterler olması ilginçtir. Crovvley Hıristiyanlığı sert bir şekilde suçlayan bir kitap yazmış olmasına rağmen, Müslümanlığı överdi. Kuzey Afrika’da uzun süre bulunmuş ve Arapça öğrenmişti. Hayatta tek kalan oğluna da Atatürk adını koymuştu. Ne var ki, özgeçmişi ile ilgili izlerini silen bu kişi ortadan kaybolmuştur. Kemal Menemencioglu

“Nesneleri hareket ettiriyor,” dedi Cyril. ” Biz hep birlikte bu saçmalığa saatlerce bakıp durmaktan yorulmuşken o, bir tutam saç koparmayı başarır, saçları parmaklarına dolar ve işte mucizelerin mucizesi! top havaya kalkar. Bir güzel oyuna getirilenler, bunun ruhun ölümsüzlüğünün kesin kanıtı olması gerektiğini düşünür.”

Ay Çocuk PDF

Dosya Boyutu 2 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir