Sinan Canan – Değişen Beynim PDF

10273

Sinan Canan, Değişen Beynim, pdf, indir, oku, e kitap, 1972 doğumlu Araştırmacı yazar Canan, Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünde lisansını, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde doktorasını tamamlamıştır. Bilim konusunda birçok eser kaleme almıştır.

Beyin üzerine yazılan güncel kitapların sayısında kelimenin tam anlamıyla bir enflasyon var. Elinizde tuttuğunuz kitap da neticede bunlardan birisi. Fakat bu kitap, bazı yönlerden farklı bilgi ve bakış açıları aktarabilmek, popüler kitaplarda yahut bilimsel kaynaklarda kolaylıkla bulamayacağınız bazı bilgi ve yorumları da meraklılarıyla buluşturabilmek için yazıldı.

Basit bir örnek vermek gerekirse fiziksel dünyada aslında renk diye bir şey yoktur. Ses de aynı şekilde, birebir karşılığı bulunmayan bir kavramdır. Bu tip kavramlar, insanın duyu organları aracılığıyla beyne gönderdiği bazı elektrik dalgalarının beyin tarafından yorumlanmış haline verilen isimlerdir. ”Ormanda, işitecek kimse bulunmadığında bir ağaç devrilse acaba ‘ses’ çıkar mı?” diye meşhur bir soru vardır. Yanıt açıktır: Ses çıkmaz, zira havadaki titreşimlerin ses olabilmesi için onu algılayacak bir kulağa ve ona ses diyebilecek veya en azından bu uyarana bir şekilde cevap üretebilecek bir beyne ihtiyacımız var. Bu yoksa ses de renk de koku da yoktur. – alıntı

Değişen Beynim PDF

Dosya Boyutu 6 MB
8 thoughts on “Sinan Canan – Değişen Beynim PDF

  1. onur yıldırım

    güzel bir kitap, teşekkür ederim, sitenizi sürekli takip ediyorum, eklenen kitaplar çok güzel

    Reply
  2. Meryem

    Arama butonunu bulamadım istediğim kitabı nasıl aroycam??? Emekleriniz için teşekkürler 🙏🏻🙏🏻

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir