Nikolay Ostrovski Fırtına Çocukları PDF İndir

654

Nikolay Ostrovski, Fırtına Çocukları, pdf, oku, indir, e kitap, 1904 doğumlu yazar Ostrovski, tam adıyla Nikolay Alekseyeviç Ostrovskiy, hayatı zorluklarla geçmiş ve çok erken yaşta hayata veda etmiştir. Genç yaşta Sovyet ordusunda iç savaşa katılan yazar, henüz 32 yaşında hayata gözlerini yummuş, kısa hayatı boyunca Sovyet Edebiyatına 3 eser kazandırmıştır. Fırtına Çocukları adlı romanı onun 2. eseridir.

Onulmaz bir hastalığa yakalanan Ostrovski hayatının son yıllarında yatağından çıkamadı ama hayata, vatanına, halkına çılgınca âşık bu insanın, yaşadığı çağa sağladığı yararlar saymakla bitmez! Kısa ve görkemli ömrü nasıl da duru ve gösterişten uzaktı!

Hücre ağzına kadar dolunca, Alman süvarileri kapıyı sürgülediler. Askerler sedirlerin, döşemenin, pencere kıyılarının, masa yerine kullanılan sandığın üzerine yerleştiler. Göğsünde Demir Haç nişanı bulunan iri yapılı bir süvari, Pşigodski’ye bir göz kırptı: “Demek, yoldaş, siz de geriliyorsunuz ha Omuzlarındaki apoletleri kendin mi çıkardın yoksa namussuz teğmenin biri mi koparttı?” “Ben savaş tutuklusuyum; ya siz delikanlılar, siz memlekete mi dönüyorsunuz?” diye sordu Pşigodski gülümseyerek.

Yazarın Fırtına Çocukları adlı romanının yanı sıra özellikle bu kısa hayatında dünya edebiyatına kazandırdığı “Ve Çeliğe Su Verildi” adlı eseri bütün dünyaca ünlüdür ve birçok dile çevrilmiştir.

Ve Çeliğe Su Verildi Adlı Eserini Buradan Okuyabilir ve indirebilirsiniz.

Fırtına Çocukları PDF

Dosya Boyutu 4 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir