Reşat Enis Toprak Kokusu PDF indir, oku

3442

Reşat Enis, Toprak Kokusu, pdf, e kitap, oku, indir, 1909 doğumlu Türk yazar Enis, yazmış olduğu öykü ve romanları ile tanınmaktadır. Gerçekci akıma mensup yazar kişisel olarak sosyalist görüşlüdür. 1984 yılında İstanbul’da hayata gözlerini yuman Reşat Enis, yoksul ve kenar mahallelerde yaşayan insanların hayatını genellikle eserlerinde işlemiştir.

1970 yılında yazarın oğlu Sabah Gazetesiyle yaptığı bir röportajda şöyle bir açıklamada bulunur; Neden bıraktı bilmiyorum. Emekli olup yürüyüşler yapmaya başladı. Fakat yazmadı. Sanırım küstü.

O ne ?! Minberin altından bir şey çıkıyor. Hasan’ın birdenbire boğazı kurudu. Saçları dikildi. Buz gibi bir ter sırtından boşandı. Aklı başından gitti: Kara cisim, ağır ağır kendine doğru geliyor. Hasan ayağa fırladı . Güçlükle soluk alıyordu. işte nihayet gidiyordu güme … Ölecekti . Dünyaya doymamıştı. Daha yirmisindeydi. Dualar okuyor; gittikçe yaklaşan, yaklaştıkça büyüyen korkunçlaşan kara cisme korkuyla bakıyor. Tuhaf şey: Bu; cin, peri, hortlak, yatır falan değil. .. Bu, kapkara bir akreptir. Hasan’ın şimdiye kadar görmediği derecede büyük bir akrep.

Toprak Kokusu PDF

Dosya Boyutu 2 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir