Evrenin Çocukları (Yaratılışın Öyküsü) Ali Demirsoy PDF İndir

4113

Ali Demirsoy, Evrenin Çocukları (Yaratılışın Öyküsü), pdf, e kitap, indir, oku, akademisyen yazar Demirsoy, biyolog  entomoloji ve entomoloji dalında evrimsel biyoloji uzmanıdır. Profesör Ali Demirsoy, Türkeye’de evrim konusunda popüler ve aktif uzmanlarda biridir.

Evrenin boyutlart karşısında çaresiz kalan insan, çözümü çok defa, daha kolay bir yol olan dogmatizme kaymakla bulmuştur. Bunun sonucu olarak da ” O vardır ve var olacaktır, evrendeki her şey insan için yaratılmıştır; ne görüyorsak, ne algtılıyorsak doğru olan odur “mantık silsilesiyle, bilimsel düşüncenin en önemli ögesi olan ‘merak’ duygusunu bastırmaya çalışmıştır.

Son zamanlarda bulunan ve uygulanan birçok yeni yöntemle dünyanm geçmişine geçmişine gömüldüğünü varsaydığımız birçok olay, günışığına çıkarılmaya başlanmıştır. Örnegin bir Alman Biyoloğu, Paleozoyik (dünyanm ilk devirleri) devrinde, dünyanın derinliklerindeki tuz madenlerinin arasına hapsolmuş bazı bakterileri tekrar yaşama döndürülmüş ve üretilebilmiştir. Bu diriliş bize, bu hayvanların, bugünki akrabaları ya da torunları ile karşılaştırabilmenlerine olanak sağlamıştır.

Evrenin Çocukları (Yaratılışın Öyküsü) PDF

Dosya Boyutu 5 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir