Lev Tolstoy – İnancım Neden İbârettir? – PDF İndir

2027

Lev Tolstoy, İnancım Neden İbarettir?, pdf, oku, indir, e kitap, tam adı Lev Nikolayeviç Tolstoy olan Rus yazar 1828 doğumludur. Roman ve Öykü türünde çok sayıda eseri bulunan Rus Edebiyatın en büyük isimlerinden Tolstoy’un Din ve Ahlak hakkında da çok sayıda kitabı bulunmaktadır.

Tolstoy’un en güçlü eserlerinden biri olan bu kitap edebi ve felsefi bir eser olmasının yanı sıra çok önemli bir biyografik niteliğe de sahiptir.
Pavel Biryukov

Lev Tolstoy, 122 yıl sonra Türkçe’de ilk kez yayımlanan bu eserinde “Beni seviyorsanız buyruklarımı yerine getirirsiniz” diyen Mesih isa’nın, Hıristiyanların bilmedikleri ya da bilmek istemedikleri ve riayet etmedikleri Beş Buyruğunu inceliyor.

Toplum önderleri ve yaşam düzenini oluşturanlar İsa’nın öğretisinin uygulanamaz ve hayalperest olduğunu kabul ederek sözleri ve icraatiyle bu öğretinin tersini öğretiyorlardı. Tanrı’nın öğretisinin gerçekleştirilmesinin imkânsız olduğu düşüncesi yavaş yavaş içime işledi ve normal karşıladığım bu düşünce tutkularımla o kadar bağdaşır durumdaydı ki, şimdiye kadar içinde bulunduğum bu çelişkinin farkına bile varmadım. – alıntı

İnancım Neden İbârettir? PDF

Dosya Boyutu 16 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir