Reşat Enis Toprak Kokusu PDF indir, oku

14595

Reşat Enis, Toprak Kokusu, pdf, e kitap, oku, indir, 1909 doğumlu Türk yazar Enis, yazmış olduğu öykü ve romanları ile tanınmaktadır. Gerçekci akıma mensup yazar kişisel olarak sosyalist görüşlüdür. 1984 yılında İstanbul’da hayata gözlerini yuman Reşat Enis, yoksul ve kenar mahallelerde yaşayan insanların hayatını genellikle eserlerinde işlemiştir.

1970 yılında yazarın oğlu Sabah Gazetesiyle yaptığı bir röportajda şöyle bir açıklamada bulunur; Neden bıraktı bilmiyorum. Emekli olup yürüyüşler yapmaya başladı. Fakat yazmadı. Sanırım küstü.

O ne ?! Minberin altından bir şey çıkıyor. Hasan’ın birdenbire boğazı kurudu. Saçları dikildi. Buz gibi bir ter sırtından boşandı. Aklı başından gitti: Kara cisim, ağır ağır kendine doğru geliyor. Hasan ayağa fırladı . Güçlükle soluk alıyordu. işte nihayet gidiyordu güme … Ölecekti . Dünyaya doymamıştı. Daha yirmisindeydi. Dualar okuyor; gittikçe yaklaşan, yaklaştıkça büyüyen korkunçlaşan kara cisme korkuyla bakıyor. Tuhaf şey: Bu; cin, peri, hortlak, yatır falan değil. .. Bu, kapkara bir akreptir. Hasan’ın şimdiye kadar görmediği derecede büyük bir akrep.

Toprak Kokusu PDF

Dosya Boyutu 2 MB
10 thoughts on “Reşat Enis Toprak Kokusu PDF indir, oku

  1. Nazan

    çok güzel bir kitap çok güzel bir hikaye bu güzel kitabı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz…

    Reply
  2. Engin42

    Uzun süredir sitenizi takip ediyorum indirme linklerinde hiç hata yok hizmetinizi devamını dilerim

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir