Piri Reis’in Sırrı PDF – Cenk Kayakuş

1136

Cenk Kayakuş, Piri Reis’in Sırrı, pdf, indir, oku, kitap, 1986  doğumlu yazar Kayakuş, günümüze kadar 4 roman kaleme almıştır. Ülkemizde macera romanı yazarlığına farklı bir boyut kazandıran yazar Cenk Kayakuş, Piri Reis’in Sırrı adlı romanı ile Osmanlı tarihinin gölgede kalmış efsanevi denizcisinin hayatındaki önemli noktaları ele alarak, gerçekle kurguyu başarılı bir şekilde harmanlamayı başarmıştır.

Muhtemelen üç parçadan oluşan bu dünyaca ünlü harita 1987 yılında sergilenmek amacıyla ABD’ye gön ilmiş ve daha sonra bir daha ortaya çıkmamıştır . Topkapı ‘S rayı yetkilileri haritanın ‘zarar görmemesi’ için saray deposunda tutulduğunu söylese de gerçeğin öyle olmadığı aşikârdır. – alıntı

Bu esnada Barlas suyun içinden çıktı ve kendini Hakan’ın bulunduğu salın bir ucuna attı. Sandala çıkar çıkmaz elini beline götürmüş ve silahını kavramıştı. Pantolon belinden çektiği silahta hâla yedi kurşun vardı. “Korsanları hallettiğimize göre artık hesaplaşabiliriz,” dedi silahı Hakan’ a doğrulturken.

Piri Reis’in Sırrı PDF

Dosya Boyutu 25 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir