Gereksiz Bilgiler Rehberi PDF İndir Zeki Kanmaz

556

Gereksiz Bilgiler Rehberi, Zeki Kanmaz, pdf, oku, indir, e kitap, İlginç Bilgiler, Türklerde İlkler, İbretlik Hikayeler, Dünyada İlkler, Bunları Biliyormuydumuz? gibi eserlerin yazarı Kanmaz bu eserinde de yüzlerce ilginç ve merak edilen konulara açıklama getirmiştir.

Bu kitapda, su ne renktir, gökyüzü neden mavidir, parmaklarımız suda neden buruşur, neden hıçkırırız, neden böcek yemiyoruz, niçin gıdıklanırız, beyin niçin uyur ve rüya görür gibi birçok başlıkta konu bulunmaktadır.

DENİZLER NEDEN TUZLUDUR?
Dünya oluşurken çok derin çukurlar oluşmuş. Kayalar, dağlar oluşmuş. Yağmur yağınca yavaş yavaş çukurlar su ile dolmuş. Çok büyük fırtınalar nedeniyle, denizdeki dalgalar kayalara sürtünerek kayalardaki tuzları aşındırmalarına sebep olmuş. Deniz suyu da bu yüzden tuzlu olmuş. Büyük denizlere okyanus denir. Bundan biraz daha küçük olan su birikintilerine ‘deniz’ denir. Küçük su birikintilerine “göl” denir. Göllerin bazıları tuzlu, bazıları sodalı, bazıları ise tuzsuzdur. Dünyanın her bir yanında göller, denizler ve okyanuslar vardır. Dünyanın dörtte üçü sudur. – alıntı

Gereksiz Bilgiler Rehberi PDF

Dosya Boyutu 1 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir