Türkiyenin Bugünkü Meseleleri – Muharrem Ergin – PDf

402

Muharren Ergin, Türkiye’nin Bugünkü Meseleleri, pdf, indir, oku, e-kitap, 1923 doğumlu yazar, Türkolog Ergin, Türk dili ve kültürü hakkında çok sayıda eser kaleme almıştır. Prof. Dr. Muharrem Ergin 1963 yılında doçent, 1971 yılında profesör ünvanı almıştır.

Insan aslında ve mutlak manada gerçekten yalnız yaratılmıştır. Yalnız doğar, yalnız yaşar ve yalnız ölür. Bedeni ve ruhi varlığının bütün hudutları tam manasıyle yalnız kendisine açı ktır. Neşesi, kederi, duygusu, düşüncesi, zevki, acısı hep kendisinindir.

Bu Türk mucizesinin yanı nda dikkati çeken ikinci husus bu mucizeyi besleyen Orta Asya kaynağıdır. Gerçekten Orta Asya yeni Türk ülkeleri için bitmez tükenmez bir kaynak olmuş ve asırlarca kendisini ve onları beslemiştir. Mütemadiyen i leri ufuklara hamleler yapan Türk ordularından arka arkaya gelen dalgalar halindeki Türk boylarına, ilim ve irfan hazine ve önderlerinden Horasan erenlerine kadar her şey taze bir kan hal inde yeni ülkelerin damarlarına asırlarca oradan pompalanmıştır.

Türkiye’nin Bugünkü Meseleleri PDF

Dosya Boyutu 5 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir