Orhan Boran – Leyleğin Ömrü Pdf indir, oku

2278

Orhan Boran, Leyleğin Ömrü, Pdf, indir, e-kitap, oku, Orhan Boran 1928 İstanbul doğumludur. Ülkemizde ilk stand-up geleneğini başlatan Orhan Boran aynı zamanda televizyon ve radyo sunuculuğu ile de tanınmaktadır. Mizah ustası Boran, kibar esprileri ve beyefendi kişiliğiyle geniş çevrelerce tanınmatadır. Okuyacanız bu eser Orhan Boran’ın turne anılarının toplantığı bir kitaptır.

Afrika’daki sömürgelerin bağımsızlığa kavuşup da, yerden mantar biter gibi yeni yeni devletlerin kurulduğu devirde, böyle bir ülkenin egemenliğini kutlamak için çeşitli törenler yapılmaktaymış. Bu meyanda bir de futbol maçı tertiplemeyi düşünüp Avrupa’dan isim sahibi bir takım davet etmişler. Şeref locasını onurlandıracak kişiler geç kaldığı için, maçın başlama saati mümkün mertebe ertelenmiş, ama sonuçta hakem düdüğünü çalmış ve maç başlamış.
Devre arasında, takımlar soyunma odalarındayken, misafir takımın dinlendiği yere, yeni devletin protokol işleriyle ilgili olduğu sanılan bir zat girmiş. Takımın menacerini selamlamış:
— Efendim demiş, Devlet başkanımız ancak şimdi gelebildiler stadyuma… Sizden istirham etsek acaba birinci devreyi yeniden oynayabilir miydiniz? . – alıntı

Leyleğin Ömrü PDF

Dosya Boyutu 5 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir