Oktay Sinanoğlu – Büyük Uyanış PDF

3446

Oktay Sinanoğlu, Büyük uyanış, pdf, e kitap, oku, indir, 1935-2015 yılları arasında yaşamış olan Sinanoğlu, Türkiye’de birçok akademik çalışmalarda bulunmuştur. Çok yönlü bir yazar olan Oktay Sinanoğlu, biyokimya, moleküler biyofizik, kimya ve matematik alanlarında dersler vermiştir. 1960 yılında Yale Üniversitesinde  öğretim üyesi olmuş ve 1963 yılında kimya alanında tam profesörlük unvanı almıştır.

Derin bir uykudan uyandım. Rüya kafamda hâlâ taptazeydi; yeni görülmüş renkli bir filim gibi. Nasıl derin bir uyku idi ki o öyle.
Sanki elli yıldır uyumaktaymışım. Rüyamda, halk Türkiye’nin her bir köşesine kadar uyanmış. Herkesin gözünde bir parlaklık; yüzlerinden kendine güven fışkırıyor.

Eskiden tanımadığım insanlarla konuşmamayı tercih ederdim ama, artık dayanamaz oldum ve mağazalara girip niçin ithal yazdıklarını sorar oldum. Sonuçta ekonomiden yakınıyorlardı ya da krizden ağlaşıyorlardı. Eğer değersiz, kalitesiz ürünleri sırf yabancı diyerek getirip burada satarlarsa daha da fakirleşeceklerini ve ağlanma haklarının olmadıklarım söyler oldum. – alıntı

Büyük Uyanış PDF

Dosya Boyutu 3 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir