Mehmet Rauf Hikayeleri PDF İndir (38 Adet)

945

Mehmet Rauf, Hikayeleri, 38 adet, pdf, oku, e kitap, indir, Türk Edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Mehmet Rauf, roman ve hikayenin yanı sıra şiir türünde de eserler vermiştir. Türk Edebiyatının ilk psikolojik romanı olan Eylül isimli kitabın yazarıdır. Tiyatro oyunları da yazan Mehmet Rauf’un Pembe Köşk adlı eseri ünlüdür.

Mehmet Rauf çok sayıda hikaye yazmıştır. Bu eserin içinde, Düşmüş, Düğünden Sonra, Şüphe, Yağmurda, Zeynep, Meslul, Bahçede, Bir Küçük Aşk, Komşu Arasında, Mabud, Canavarlar, Köylünün Aşkı, İntizar, Küçük Remzi, Fenerci, Eyüp Yolunda, Bekarlar Arasında, Ana-Kız, Bir Mevsimin Hikayesi, Zehirlerim, Bir Müntehire Dair, Serap, Son Darbe, Dayı Bey, Korku, Ana Kalbi, Hediyeler, Eski… Eski Hikaye, Halil Hoca, Girdap, Hep Onlar İçin, Ayşe Kadın, Ayna, Bir yiğit, Bayram Hediyesi, Ana-Evlat,Eski Mektup, Baba Kalbi isimli hikayeler bulunmaktadır.

Seçtiğimiz hikayelerin, akademik okuma ya da araştırmalarda da kullanılabilmesine imkan tanımak için sadeleştirmek yerine metinlerde geçen kelime, terkip veya ibarelerin karşılıklarını köşeli parantez içinde vermeye çalıştık. Ancak, köşeli parantez içlerindeki anlamlar, kelimelerin bire bir sözlük karşılıkları olmayıp sadece metni anlaşılır kılmak için verilmiş yaklaşık anlamlardır. Parantez içindeki bu karşılıklar, metni okumayı kolaylaştıracak yardımcı bir unsur, bir öneri olarak görülmelidir. Aynca, hikayelerde geçen eser, yer, kurum, veya kişi adlan da notlanarak bunlar hakkında kısa bilgiler verilmiştir. Doç Dr. R. Tarım

Mehmet Rauf Hikayeleri PDF

Dosya Boyutu 25 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir