Isaac Asimov Robot Öyküleri PDF indir

2713

Robot Öyküleri Antolojisi, Isaac Asimov, pdf, e-kitap, indir, oku, 1920 doğumlu yazarın birçok türde eseri olmasına rağmen bilimkurgu türünde yazmış olduğu kitaplarla bilinir. Hayatı boyunca yüzlerce kitap yazmış ve onlarca ödül almıştır. Robot kelimesinin yaratıcısı olarak bilinmektedir. Boston Üniversitesinde biyokimya proesörlüğü yapmıştır. Bilikurgu hikaye ve romanların yanı sıra birçok popüler bilim kitapları da bulunmaktadır.

Bu eser bilimkurgu ile ilgili okuyabileceğiniz en keyifli kitaplardan biri olmakla birlikte, insanlığın geleceği hakkında da bazı ayrıntıları tahmin etmektedir.

Çılgınca ve boğuk bir sesle bağırıyordu şimdi. “Hey, sen robot, o şeyi parçala, duydun mu beni? Yok et onu! Onunla herhangi bir ilgim olduğunu tamamen unut! Seni tanımıyorum ben, anladın mı? Bu konuda tek kelime bile söylemeyeceksin. Unut bunu, duydun mu?”
Emirlerinin bir işe yaramasını beklediğinden değildi bu; yalnızca refleksif bir hareketti. Bilmediği şey ise şuydu ki, bir robot insandan gelen bir emri, bir başka insana zarar getirecek içerikte olmadığı sürece, daima yerine getirirdi. – alıntı

Robot Öyküleri Antolojisi PDF

Dosya Boyutu 4 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir