İş Yerinde Psikolojik Taciz – Mobbing, Pınar Tınaz, PDF İndir

3177

Pınar Tınaz, İş Yerinde Psikolojik Taciz, Mobbing, PDF, indir oku, Doç. Dr. Tınaz’ın kitabının satırları arasında hukukçuları ve özellikle de yasa koyucuyu göreve çağıran bir mesaj da okunmaktadır. İstatistiki veriler, diğer tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemiz çalışma yaşamında da mobbing ya da psikolojik taciz olgusunun yaygınlığına işaret etmektedir. Bu olgu ile mücadelenin en önemli araçlarından biri de, hiç kuşkusuz, hukuk normları olacaktır.

“İşyerinde psikolojik taciz (yıldırkaçır, mobbing) konusunun yıllardan beri ülkemizde tanıtılmasını, ulusça farkındalık düzeyinin artırılmasmı, mücadele yöntemlerinin açıklanmasını bilim insanlığı ve etiğinin gereği olarak gönüllü üstlenmiş bir kişi olmam nedeniyle, bu konuda yazmış olduğum ilk kitabımın, üçüncü kez baskıya girmesi, kısmen de olsa hedefine ulaşmış bir akademisyen olarak bana onur vermektedir.” Pınar Tınaz

Engelleme, çatışma yaratan önemli faktörlerden biridir. Amaçlarına ulaşmayı, kendine ilke edinmiş bir birey, başkası tarafından engellendiğini gördüğünde kendini bir çatışma sürecinin içinde bulabilir.

İş Yerinde Psikolojik Taciz – Mobbing PDF

Dosya Boyutu 8 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir