Ham Toprak – İvan Sergeyeviç Turgenyev PDF

1886

İvan Sergeyeviç Turgenyev, Ham Toprak, pdf, oku, indir, e-kitap, 1818 doğumlu rus yazar Turgenyev, roman, öykü, şiir türünde eserler vermiştir. Yazmış olduğu eserler ile Rus Edebiyatının en önemli isimlerinden biri olup dünyaca tanınmış bir yazardır.

Turgenyev’in edebiyat denemesi niteliğindeki çalışmaları daha üniversite yıllarında başlamıştı. Ama yazarın ciddi olarak edebi çalışmaları daha sonraki yıllara, özellikle memurluktan ayrıldıktan sonraki yıllara rastlar. Bu ciddi kelimesiyle nitelediğimiz dönemin ilk eserlerini hikayeler ve piyesler teşkil eder.

Marianna’nın odadan çıkmasıyla çığlık atması bir oldu. tık bakışta Nejdanov’u tanıyamamıştı. Sırtında yıprak, sarımtırak, kalın pamuklu kumaştan yapılmış, ufarak düğmeli ve ince uzun belli bir kaftan vardı ; saçını Rus biçimi dikine çizgili olarak taramıştı ; boynuna mavi bir eşarp bağlamıştı; elinde siperi kırık bir kasket tutuyordu ; ayağında ise temizlenmemiş, dana derisi çizmeler vardı. Marianna: Tanrım! ne kadar da çirkinsin ! diye bağırdı ve bir anda Onu hızla kucakladı, bir o kadar hızla da öptü. – alıntı

Ham Toprak PDF

Dosya Boyutu
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir