Emile Zola – Yıkılış, PDF e-kitap

3925

Emile Zola, Yıkılış, pdf, oku, indir, e-kitap, 1840 Paris doğumlu yazar, dünya edebiyatında önemli bir yere sahiptir. Eserlerinde genellikle halkının sorunlarını işlemiş ve bunu ayrıntılı bir şekilde dile getirmiştir. Yazmış olduğu eserler birçok dile çevrilmiştir.

İlk kitabı olan Ninon’a Öyküler 1864’te yayımlanır. Hachette Yayınevi’nde edebiyat ve düşünce dünyasının önemli kişileriyle tanışan Zola, buradaki laik ve liberal ortamdan etkilenir. Siyasi görüşleri açısından inançlı bir cumhuriyetçidir.

Bu romanın fransızcadan çevirisini Elif Aksu Kaya yapmıştır.

Dışarı çıkan Delaherche, arttıkça artan asker kıtalarının arasından eçmekte bu kez daha çok zorlandı. Sokaklar, savaştan dökülen askerlerle her geçen dakika daha çok doluyordu. Rastladığı subayların birçoğuna sordu, hiçbiri kalenin üstünde beyaz bir bayrak fark etmemişti. Sonunda bir albay, bayrağın önce dikilip sonra indirildiğini bir an için gördüğünü söyledi. İşte bu her şeyi açıklıyordu, Almanlar ya bayrağı görmemişlerdi ya da çekilip indirildiğini görünce ordunun teslim olmasının yakın olduğunu anlayıp ateşi arttırmışlardı. – alıntı

Yıkılış PDF

Dosya Boyutu 8 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir