Can Sıkıntısının Eğlenceli Tarihi (Peter Toohey) PDF

2686

Peter Toohey, Can Sıkıntısının Eğlenceli Tarihi, pdf, oku, indir, e kitap, yazar Calgary Üniversitesi’nin Yunan ve Roma Çalışmaları Bölümü’nde profesör olarak görev yapmaktadır.

Peter Toohey’in kaleme aldığı bu eseri bir solukta okuyacaksınız. Adından da anlaşıldığı gibi eğlenceli ve zekice yazılmış bir eser. Büyük adamların, büyük komutanların ve kralların olmadığı renkli bir tarihe yolculuk. Herkes bu kitapda kendine ait birşey bulacak.

Can sıkıntısından gerçekten kaçamıyorsanız, her şey bambaşka bir hal alıyor. Sıkıntı eğer ısrarcıysa ve duygusal bir şeylere bağlıysa insanın belini bükebilir. Bir öğretmeni, yolu veya partiyi sıkıcı bulmak mümkündür. Bunların sonu gelir. Ama birdenbire bütün hayat tarzınızı veya hayat arkadaşınızı sıkıcı bulmaya başlamak başka bir şeydir.

Dolayısıyla, basit can sıkıntısının neye benzediği yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Can sıkıntısının tanımı şuna benzer bir şey olabilir: Kaçınılmaz ve tatsız bir biçimde öngörülebilir durumların yarattığı rahatsızlık ve hapsedilmişlik; sonuç olarak kişinin çevresinden ve zamanın doğal akışından uzak kaldığı duygusudur. Ama bu tanım fazlaca külfetli oldu. İyi bir tanımın özelliklerinden biri de kolayca hatırlanmasıdır. O zaman tekrar deneyelim: Can sıkıntısı, geçici kaçınılmaz durumların ve öngörülebilir koşulların yarattığı, sosyal nitelikli, hafif tiksinti duygusudur. – alıntı

Can Sıkıntısının Eğlenceli Tarihi PDF
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir