Atatürk’le Samsun’a Çıkanlar PDF indir – Fethi Tevetoğlu

7935

Fethi Tevetoğlu, Atatürk’le Samsun’a Çıkanlar, pdf, e kitap, indir, oku, asıl adı Cihat Fethi Tevet olan yazar, 1916 yılı İstanbul doğumludur. Yazar Doktor Tevetoğlu, ansiklopedist  ve aynı zamanda siyasetçidir. Yazarın şair yanı da vardır. Şiirlerinde Türkçülüğünü sık sık vurgulamış ve Nihal Atsız ile bu sıralarda tanışmıştır. Birçok gazete ve dergilerde yazıları yayımlanmıştır.

Fethi Tevetoğlu birçok eser kaleme almıştır ve bu eserlerin çoğu siyasi kategoridedir. Yazar Türkçü karakteri ile bilinmektedir.

Yazarın değerinin ölçüsü, bir konuya girmesini bilmek, bir konuyu ancak gerekli notlarla işlemek ve bir konuyu başlamasını başarmakla anlaşılır. Fethi Tevetoğlu, o zor işleri çok büyük bir kudretle başarmışdır. Bazı kişiler için, bugüne kadar gün ışılı görmemiş bilgiler vermişdir.

Ben, Gazi’nin tam yirmi yıllık arkadaşıyım. Şuradan bir kağıd kalem verin… Kendisine bir mektub yazacağım… Miralay Arif Bey, kendisine verilen kalemle kağıda şunları yazıyor :
“Yirmi yıllık arkadaşınızım. Birçok meydan muharebelerinde size fedâkârâne hizmet etdim. Ölüme yaklaşdığım şu dakikada beni affedeceğinizden eminim.
– Bunu kendisine hemen ulaşdırınız ! dedi.
Ona;
– Pekiyi, dediler.
Arif Bey: kendisine dini telkinlerde bulunmağa başlayan İmam’a da çıkışdı. – Bana ders verecek sen mi kaldın’? Ben, yapacağımı bilirim .. Sen,
çekil işine bak …

Atatürk’le Samsun’a Çıkanlar PDF

Dosya Boyutu 6 MB
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir