Astroloji ve Simya PDF indir, Titus Burckhart

1414

Titus Burckhart, Astroloji ve Simya, pdf, e kitap, indir, oku, Alman asıllı yazar Burckhart, 1930’lu yılların başlarında doğu incelemelerine başlamış ve birçok el yazmasının yayınını başarı ile gerçekleştirmiştir. Philosophia Perennis incelemelerine ayrılmış değerli eserlerin sahibidir.

Bu çalışma, Philosophia Perennis anlayışının büyük temsilcilerinden biri olan Titus Burckhardt’ın, yüzyıllar boyunca yanlış anlaşılmış iki Hermesçi bilimi, aslı görünümüne uygun olarak ortaya koyduğu iki kitabından oluşmaktadır. Birisi, kurşun gibi değersiz metalleri altına dönüştürme sanatı olarak bilinen ve daima büyücülük töhmeti ve batıl inanç karalamasıyla mahkum edilen simya bilimidir. Bu iki yaklaşım tarzı, simya karşı takınılan klasik ve modern tavrı ifade eden ipuçları verecektir sanırız.

Yakın Doğu ve Batı simyasının Mısır orijinli olduğu fikrini desteklemek şunu desteklemektir; simya ile ilgili ve onu sembolik ifadelerinin bir çoğuyla donatmak ile ilgili bütün bir zanaat işlemleri dizisi, son Mısır dönemlerinden sonra, nihayet ortaçağ reçete kitaplarında görününceye kadar insicamlı bir grup olarak ortaya çıkar. Bu işlemler külliyatı, Mısır’dan açık bir şekilde çıkarılabilecek bazı unsurlar içerir. Bu işlemlerin arasında, metalleri işleme ve boyaların hazırlamasından ayrı olarak, Mısır’da daha fazla hiçbir yerde gelişmemiş bir sanat olan değerli suni taşların ve renkli camın üretimi vardır. Dahası. Mısır’ın metal ve mineral sanatlarının bütünü, topraksı bir ‘madde’den gizli ve değerli özü çıkartma çabalarında, simya ile açık bir manevi ilişki sergiler. – alıntı
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir